reklama
poniedziałek, 08 październik 2018 07:35

3,5 mld zł na polską broń dla Wojsk Obrony Terytorialnej. Oto, co dostaną

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Żołnierze WOT mogą być jedynymi, których niemal całkowicie uzbroją i wyposażą polskie zakłady przemysłu obronnego. Co dostaną i ile to będzie kosztować? - pisze Włodek Kaleta na portalu www.wnp.pl

Na tworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej w 2018 r. zaplanowano kwotę ponad 1,5 mld zł. Do końca 2019 r. MON planuje wydać na nowy rodzaj sił zbrojnych ponad 3,5 mld zł.

Dziś polskiemu przemysłowi obronnemu trudno się obejść bez zagranicznych komponentów. Być może jest tak, jak twierdzi Dariusz Gwizdała, wiceszef BBN, że mówienie, iż jesteśmy w stanie zbudować okręt podwodny jest taką samą prawdą, jak mówienie o tym, że moglibyśmy zbudować prom kosmiczny. Eksperci nie mają jednak wątpliwości, że polski przemysł obronny jest w stanie uzbroić żołnierzy WOT w najnowszą broń oraz zaopatrzyć w indywidualny sprzęt i wyposażenie. 

To kosztowna formacja. Jak informował wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz, na tworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej w 2018 r. zaplanowano kwotę ponad 1,5 mld zł. Z tej puli 576,9 mln to wydatki osobowe, a niemal 936 mln – wydatki majątkowe. Do końca 2019 r. MON planuje wydać na nowy rodzaj sił zbrojnych ponad 3,5 mld zł. 

Źródło: www.wnp.pl  >>>

https://www.wnp.pl/przemysl-obronny/3-5-mld-zl-na-polska-bron-dla-wojsk-obrony-terytorialnej-oto-co-dostana,331578_1_0_0.html

 

Czytany 528 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy