reklama
poniedziałek, 08 październik 2018 07:38

Ten karabin będzie miał cztery lufy strzelające w jednej chwili  

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Amerykańska armia zamówiła prototypową broń. Jest wystrzeliwana elektrycznie oraz posiada aż cztery różne magazynki, które mogą wypluwać pociski jednocześnie. 

Karabinek został zaprojektowany przez Martina Griera. I choć tytuł może wprowadzać w błąd, to lufa jest jedna, lecz wewnątrz konstrukcji znajdują się aż cztery magazynki. Każdy z nich może wysuwać naboje w tym samym czasie, co powoduje, że broń wyrzuca potężne salwy pocisków. Poza tym projekt wyróżnia się elektrycznym systemem strzelania. Takie cechy są niespotykane wśród obecnie stosowanych karabinów ręcznych. W przypadku większego kalibru, np. Gatling M61 Vulcan czy Gatling M134 istnieją elektroniczne aktywatory.

Prototyp waży ok. 3 kilogramów, co jest zaskakująco niskim wynikiem, jeśli weźmiemy pod uwagę obecność czterech magazynków. Jest nawet odrobinę lżejszy od niezwykle popularnego M4, powszechnie stosowano w armii Stanów Zjednoczonych. Oszczędność w wadze wynika z faktu, iż nowy karabin wykorzystuje elektromagnetyczne siłowniki zamiast ciężkich tłoków.

Broń wystrzeliwuje pociski kalibru 6 mm. Ze względu na czterokrotnie wyższą częstotliwość ostrzału, karabin może być w stanie zapewnić lepszy zasięg oraz zwiększoną siłę rażenia. Łącznie karabin jest w stanie wystrzelić aż 250 pocisków na sekundę. Jego twórca zainwestował w swój projekt 500 tysięcy dolarów, a teraz ma on przejść w ręce armii. Wojsko poszukuje nowych modeli broni, które okażą się innowacyjne, a przy tym nie utracą swojej skuteczności.

Źródło: whatnext.pl >>>

https://whatnext.pl/ten-karabin-bedzie-mial-cztery-lufy-strzelajace-w-jednej-chwili/

Czytany 364 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy