reklama
wtorek, 09 październik 2018 20:10

Czek od Fundacji Stratpoints na leczenie dzieci weterana

Napisane przez Agnieszka Głuszczak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

W dniu 11.10 br. w siedzibie Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints, odbędzie się uroczyste wręczenie czeku na sumę 28 000 zł.  Symboliczny czek wręczy st. kpr. Pawłowi Wróblewskiemu prezes fundacji gen. broni rez. dr Mirosław Różański. 

Zebrane pieniądze pomogą wesprzeć rehabilitację i leczenie dzieci weterana -Oli i Wiktora cierpiących na padaczkowy zespół Westa oraz upośledzenie rozwoju psychoruchowego. 

„To wspaniała inicjatywa. Widzieliśmy duże zainteresowanie tą akcją i nie spoczniemy na laurach. Przez rok działania fundacji Stratpoints wszystkie podejmowane działania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Kolejny raz ludzie udowadniają, że nie jest im obojętny los weteranów."- zaznacza chor. rez. Przemysław Wójtowicz ekspert, szef zespołu do spraw weteranów i rodzin poległych Fundacji Stratpoints. 

Dzięki organizowanym licznym zbiórkom m.in. zawodom strzeleckim udało się uzbierać pokaźną sumę. Taka akcja nie była by możliwa bez bezinteresownego wsparcia osób i instytucji, chcących wspomóc misjonarzy. Liczne działania fundacji na rzecz weteranów  i zainteresowanie nimi, podsuwa nam nowe pomysły. Na mapie Polski jest coraz więcej „Miejsc Przyjaznych Weteranom", a niebawem za granicą rusza nowy projekt fundacji.

- Na początku listopada grupa weteranów i ich rodzin wyruszy do Jordanii. Weteran misji w Afganistanie, dowódca sekcji strzelców wyborowych st. kpr. Paweł Wróblewski również weźmie udział w tym projekcie o charakterze terapeutycznym. Wierzymy, że nie będzie to jednorazowy wyjazd i uda zebrać się fundusze dla kolejnych weteranów - poinformowała Agnieszka Głuszczak, rzecznik Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints,

 

 

 

 

Czytany 20 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy