reklama
środa, 10 październik 2018 06:50

Ponad 3 mld złotych na modernizację służb mundurowych w 2019 roku. Najwięcej pieniędzy trafi do Policji

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(1 głos)

„W 2019 r. planujemy wydatkować na program modernizacji służb mundurowych kwotę 3,075 mld złotych” – powiedział podczas czwartkowego wystąpienia w sejmie wiceszef MSWiA Krzysztof Kozłowski. Większość z tej kwoty, bo ponad 2 mld złotych, trafić ma do Policji, najmniej, bo niespełna 70 mln złotych, otrzyma Służba Ochrony Państwa.

Program modernizacja służb mundurowych podległym MSWiA rozpisany jest na 4 lata. Środki przewidziane w ramach budżetów na 2017 i 2018 rok zostały, lub są wykorzystywane przez Policję, Państwową Straż Pożarną, Straż Graniczną i nowopowstałą Służbę Ochrony Państwa (wcześniej Biuro Ochrony Rządu). W ramach pieniędzy, przewidzianych w związku z ustawą modernizacyjną, w budżecie na 2019 rok, do służb MSWiA trafi łącznie 3 mld 75 mln złotych. Zgodnie z zapowiedziami wiceszefa MSWiA, Krzysztofa Kozłowskiego, największą część tych środków otrzyma Policja (2 mld 35 mln złotych). Pozostały milard podzielony zostanie między PSP, SG i SOP. Strażacy powinni otrzymać 540 mln złotych, Straż Graniczna 430 mln złotych, a Służba Ochrony Państwa 69 mln złotych.

Pieniądze, jakie MSWiA przekazuje służbom mundurowym, są w ostatnim czasie jedną z głównych osi konfliktu na linii funkcjonariusze-MSWiA. Wszystko za sprawą trwającego od lipca protestu służb mundurowych, które domagają się m.in. podwyżek uposażenia. Przypomnijmy, wobec braku porozumienia, mundurowi w ubiegłym tygodniu manifestowali na ulicach Warszawy. Podczas przemarszu ulicami miasta, związkowcy złożyli także petycję w Kancelarii Prezydenta oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W związku z wciąż trwającym patem, szef MSWiA Joachim Brudziński zaprosił przedstawicieli związków zawodowych reprezentujących służby mundurowe do rozmów. Związkowcy zwrócili się o wyznaczenie terminu spotkania, jak na razie nie wiadomo kiedy do niego dojdzie.

Źródło: infocesurity.pl  >>>

https://www.infosecurity24.pl/ponad-3-mld-zlotych-na-modernizacje-sluzb-mundurowych-w-2019-roku-najwiecej-pieniedzy-trafi-do-policji

 

Czytany 219 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy