reklama
środa, 10 październik 2018 06:53

Amerykański lotniskowiec i ok. 50 tys. żołnierzy. Za dwa tygodnie ruszają NATO-wskie manewry Trident Juncture 18

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już za dwa tygodnie mają się rozpocząć największe manewry NATO w tym roku – Trident Juncture 18. We wtorek Sojusz ogłosił, że weźmie w nich udział grupa uderzeniowa US Navy, której trzonem jest lotniskowiec USS Harry S. Truman (CVN 75). Oznacza to, że liczba ćwiczących żołnierzy wzrośnie do ok. 50 tys.

Trident Juncture 18 to największe ćwiczenia NATO od co najmniej trzech lat, a także największe manewry wojskowe w Norwegii od lat 80. XX w. Żołnierze będą ćwiczyć w tym właśnie kraju, w jego przestrzeni powietrznej oraz u jego wybrzeży, a także w przestrzeni powietrznej Szwecji i Finlandii.

Ćwiczenie Trident Juncture 18 ma rozpocząć się 25 października i zakończyć 7 listopada. Wcześniej – jak przypomniał we wtorek na konferencji prasowej w Brukseli dowódca Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych (ang. Joint Force Command, JFC) w Neapolu amerykański admirał James Foggo – między 15 a 17 października zaplanowano działania w okolicach Islandii. – NATO jest sojuszem obronnym. Trident Juncture pokazuje nasze niesamowite zdolności. Razem odstraszamy potencjalnych przeciwników – podkreślił adm. Foggo.

Źródło: www.defence24.pl  >>>

https://www.defence24.pl/amerykanski-lotniskowiec-i-ok-50-tys-zolnierzy-za-dwa-tygodnie-ruszaja-nato-wskie-manewry-trident-juncture-18

 

Czytany 78 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy