reklama
czwartek, 11 październik 2018 06:10

Niemiecka policja szuka kandydatów do służby w Polsce

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niemieckie szkoły policyjne publikują ogłoszenia o rekrutacjach w języku polskim. Od lat Niemcy zmagają się z brakami kadrowymi w policji; teraz zdecydowały się szukać kandydatów na policjantów w Polsce. Wymagania to znajomość języka niemieckiego oraz zaliczenie testów psychologicznych i sprawnościowych.

„Posiadane obywatelstwo nie odgrywa żadnego znaczenia. Dzięki Europie bez granic każdy ma dziś możliwość nauki zawodu czy podjęcia studiów w wybranym przez siebie kraju. Również policja brandenburska chce dołączyć do tej idei europejskiej i umożliwić Polakom władającym dobrze językiem niemieckim zgłoszenie się i zostanie policjantką lub policjantem w Brandenburgii” – czytamy w ogłoszeniu na stronie uczelni. 

– Przyjmowanie młodych ludzi do pracy u nas powinno być czymś normalnym – tłumaczył „Die Welt” polityk konserwatywnej CDU Bjoern Lakenmacher, wyjaśniając, że zatrudnianie Polaków w policji nie spotyka się z większymi protestami.  „Die Welt” przypomina, że przed wdrożeniem w 2015 r. specjalnego programu, którego celem jest pozyskanie kandydatów do służby policyjnej z Polski, w Brandenburgii silne były opory przeciwko przyjmowaniu Polaków. Ludzie zastanawiali się, czy będą lojalni, czy dopasują się do systemu. CDU w Berlinie mówiła wręcz o „najemnikach”. 

Źródło: www.typ.info  >>>

https://www.tvp.info/39410719/niemiecka-policja-szuka-kandydatow-do-sluzby-w-polsce

Czytany 274 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy