reklama
czwartek, 11 październik 2018 06:12

Audyt Pentagonu wykazał, że wojskowi nie mają pojęcia o bezpieczeństwie komputerowym

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Audyt Pentagonu wykazał, że wojskowi nie mają pojęcia o bezpieczeństwie komputerowym. Ściśle tajne projekty nowego uzbrojenia armii amerykańskiej kojarzą się większości z nas z technologią rodem z science fiction. Tymczasem okazuje się, że do większości z nich można się włamać bez większych problemów.   Taki wniosek przynajmniej wyłania się z raportu przygotowanego przez Government Accountability Office (GAO) – instytucji kontrolnej Kongresu Stanów Zjednoczonych.

Tak w skrócie można zresztą podsumować testy większości testowanych systemów Pentagonu, przeprowadzonych w latach 2012 – 2017. Testerzy zabezpieczeń, którzy je przeprowadzili, twierdzą, że dostęp do większości z nich udało się uzyskać dzięki prostym, darmowym narzędziom lub po prostu – co trochę nie mieści mi się w głowie – dzięki odgadnięciu jakiegoś banalnego hasła w stylu 1234.

Jeszcze ciekawiej robi się w sekcji raportu, w której zamieszczono przykładowe opisy włamań do testowanych systemów. Możemy znaleźć tam takie kwiatki, jak uzyskanie dostępu w 9 sekund, dzięki odgadnięciu hasła administratora. Niektóre przypadki okazały się jeszcze gorzej zabezpieczone.

Wojskowi administratorzy nie pomyśleli np. o zmianie standardowych haseł w darmowym oprogramowaniu, na którym oparto kilka testowanych rozwiązań. Testerzy GAO musieli jedynie przejrzeć dokumentację tych rozwiązań i podać zapisane tam domyślne hasła, żeby uzyskać dostęp do systemu odpowiedzialnego za sterowanie jakiejś śmiercionośnej broni.

Źródło: www.spiderweb.pl  >>>

https://www.spidersweb.pl/2018/10/audyt-pentaonu-bezpieczenstwo-komputerowe.html

 

Czytany 108 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy