reklama
poniedziałek, 12 czerwiec 2017 10:30

Złożyli przysięgę na sztandar w zegrzyńskim Centrum

Napisane przez kpt. Krzysztof Baran
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki 9 czerwca br. 156 żołnierzy służby przygotowawczej wypowiedziało słowa przysięgi wojskowej podczas uroczystego apelu.

W przeddzień przysięgi, 8 czerwca żołnierze służby przygotowawczej uczestniczyli we mszy św. którą odprawił Proboszcz Parafii Wojskowej w Zegrzu ks. por. Antoni Humeniuk.

W uroczystości uczestniczyło wielu zaproszonych gości oraz licznie przybyłe rodziny i przyjaciele składających przysięgę elewów. Dowódcą uroczystości był Zastępca Komendanta CSŁiI ppłk Cezary Semeniuk.

– Dzień dzisiejszy jest to jeden z najważniejszych i najbardziej doniosłych dni w waszym życiu. Oto bowiem w obecności żołnierzy Armii Krajowej, waszych przełożonych dowódców, gości, waszych najbliższych, przez sztandarem  wojskowym złożyliście przysięgę wierności Rzeczypospolitej. …. Przysięga świadczy o waszym patriotyzmie i oddaniu, ale również zobowiązuje do bycia w gotowości poniesienie największych poświęceń wobec państwa, narodu -   powiedział zabierając głos komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki płk dr Ireneusz Fura. Na zakończenie życzył elewom wytrwałości i żołnierskiego szczęścia, Rodzinom złożył szczególne wyrazy uznania i podziękowania, gratulując im swoich najbliższych. 

Złożeniem przysięgi na sztandar wyróżnieni zostali szeregowi elewi: Mateusz Gadawski, Konrad Kałużny, Patryk Fontański oraz Marcin Szewczyk. Po słowach przysięgi Proboszcz Parafii Wojskowej w Zegrzu ks. por. Antoni Humeniuk udzielił błogosławieństwa przysięgającym, a szer. elew Patryk Więckiewicz podziękował za szkolenie i przygotowanie ich do tej ważnej uroczystości. 

Przedstawiciel Światowego Związku Żołnierzy AK Wojciech Jeute odczytał przesłanie prezes Koła nr 1 ŚZŻAK w Legionowie kpt. Bronisławy Romanowskiej-Mazur do składających przysięgę, nawiązujące do złożenia przysięgi ponad 70. lat temu przez żołnierzy Armii Krajowej.

Za uzyskanie bardzo dobrych wyników w wykonywaniu zadań służbowych komendant Centrum wyróżnił listem gratulacyjnym następujących żołnierzy służby przygotowawczej, szeregowych elewów: Mateusza Ciesielskiego, Sylwię Łempicką, Adriana Czarkowskiego, Annę Jawień oraz Krzysztofa Zaperta. 

Atrakcją przysięgi był sprzęt łączności oraz informatyki, które wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć na palcu apelowym. Elewi po zdaniu broni i otrzymaniu przepustek spotkali się ze swoimi oczekującymi bliskimi i znajomymi. 

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran

 

Czytany 309 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy