reklama
czwartek, 10 sierpień 2017 19:52

Szkolenie kadetów kierunku pancernego

Napisane przez kpt. Janusz Jarmużek
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W CSWLąd Poznań rozpoczęto kolejny 3 miesięczny specjalistyczny kurs kadetów. Szkoleni to żołnierze którzy po ukończeniu kursu obejmą stanowiska dowódców czołgów w jednostkach wojskowych

Prowadzone wczoraj, 9 bm. zajęcia z taktyki przez  st. chor. sztab. Adama PUPINA  z grupą kierunku pancernego, tematyką  obejmowały czynności wykonywane w rejonie wyjściowym. Główny nacisk w trakcie szkolenia kierownik zajęć położył   na czynności wykonywane przez dowódcę załogi, czyli planowanie i stawianie zadań podległym żołnierzom w formie zarządzenia przygotowawczego. Kolejnym bardzo ważnym etapem była organizacja obserwacji i ubezpieczenia.

Szkoleni występowali w roli dowódcy załogi i w roli szkolonych, doskonalili nabyte wcześniej umiejętności  ( maskowanie, justowanie armaty i broni pokładowej, działanie jako dyżurny środek ogniowy) .  Działanie w rejonie wyjściowym obejmowało również współdziałanie w ramach plutonu: działanie na sygnały alarmowania w przypadku pojawienia się przeciwnika, alarmu przeciwlotniczego i pożarowego.

tekst: kpt. Janusz Jarmużek

zdjęcia : st. chor. sztab. Adam Pupin

Czytany 435 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji