reklama
poniedziałek, 09 październik 2017 06:13

Przysięga wojskowa elewów

Napisane przez r
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Piątek, 06 października 2017 roku niespełna 100 żołnierzy służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych złożyło przysięgę wojskową na sztandar 11 Mazurskiego Pułku Artylerii.

W uroczystości oprócz licznie przybyłych rodzin i przyjaciół żołnierzy, udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych oraz przedstawiciele miejscowych służb mundurowych. Punktualnie o dziesiątej meldunek pełniącemu obowiązki Dowódcy 11 Pułku Artylerii ppłk. Arkadiuszowi Rożnowskiemu złożył dowódca uroczystości ppłk Janusz Szpadzik. Zaszczytu złożenia przysięgi na sztandar dostąpili żołnierze wyróżniający się w szkoleniu. Byli to:

szer. elew Mateusz Olenkiewicz;

szer. elew Mieszko Mrozewski;

szer. elew Piotr Krajewski;

szer. elew Daniel Chmielewski.

Po złożeniu przysięgi, błogosławieństwa najmłodszym adeptom wojskowego rzemiosła udzielił ks. kapelan kpt. Łukasz HUBACZ. W swoim wystąpieniu ppłk Arkadiusz Rożnowski wyraził nadzieję, że wysiłek włożony w przygotowanie do pełnienia służby w NSR zaowocuje wysoką jakością wykonania zadań stojących przed Siłami Zbrojnymi RP. W imieniu przysięgających żołnierzy głos zabrał szer. elew Dominik Szczepański, który podziękował dowódcy i kadrze pułku za pomoc oraz życzliwość w czasie stawiania pierwszych kroków w wojskowym życiu, a swoim kolegom w mundurze życzył wytrwałości i powodzenia w realizacji postawionych zadań. Do podziękowań i życzeń dołączyli się również rodzice żołnierzy służby przygotowawczej, w których imieniu głos zabrał Pan Piotr Wysocki. Listy gratulacyjne od dowódcy pułku otrzymali żołnierze z najlepszymi wynikami w szkoleniu i dyscyplinie:

szer. elew Damian Wysocki;

szer. elew Kamil Bątkowski;

szer. elew Szymon Kurpiewski;

szer. elew Andrzej Łuczyński.

Ponadto Dowódca pułku wyróżnił pochwałą:

szer. elew Dariusz Żeńca;

szer. elew Łukasz Litwin;

szer. elew Dawid Koziupa;

szer. elew Szymon Gałgański.

Rodzice najlepszych żołnierzy otrzymali podziękowania oraz kwiaty. Ostatnim elementem uroczystości była defilada pododdziałów oraz wspólne spotkanie i posiłek, w których udział wzięli nowo zaprzysiężeni żołnierze, dowództwo pułku wraz z kadrą szkolącą żołnierzy III turnusu oraz zaproszeni goście. 

Jak zaręczyny, to najlepiej podczas przysięgi wojskowej. Tak zadecydował szer. elew  Łukasz Litwin, który zaraz po złożeniu przysięgi wojskowej w obecności kolegów z plutonu i najbliższych oświadczył się swojej wybrance. Oświadczyny zostały przyjęte. Gratulujemy postawy i odwagi.

W trakcie trwania uroczystości tradycyjnie zorganizowano Dzień Otwartych Koszar, podczas którego żołnierze zaprezentowali pokaz statyczny sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu 11 Mazurskiego Pułku Artylerii.

Po zakończeniu uroczystości żołnierze udali się na zasłużone pierwsze przepustki.

Tekst: kpt. Rafał Ługiewicz;

Zdjęcia: kpt. Zbigniew Kempa, st. kpr. Karol Krasucki, st. szer. Mariusz Mossakowski.

 

 

Czytany 568 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy