reklama
środa, 10 styczeń 2018 18:08

Przyjęcia żołnierzy służby przygotowawczej

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W całej Polsce rozpoczęło się szkolenie kandydatów do Narodowych Sił Rezerwowych. W dniach od 8 do 9 stycznia w Centrum Szkolenia Logistyki odbyło się przyjęcie ponad 250 żołnierzy służby przygotowawczej.

Biuro przepustek Centrum Szkolenia Logistyki przekroczyło 251 elewów, w tym 16 kobiet. To I turnus służby przygotowawczej 2018 r, w trakcie którego młodzi adepci poznawać będą arkana żołnierskiego rzemiosła. Przygoda z mundurem rozpoczęła się od wizyty w stołówce żołnierskiej, gdzie gorący wojskowy posiłek pozwolił zregenerować siły po podróży. Kolejne kroki skierowane były do punktów związanych z ewidencją, umundurowaniem i zakwaterowaniem. Początek służby dla wcielonych to prawdziwy maraton fizyczny, zmiana otoczenia  i przyzwyczajeń. Nad właściwym procesem przyjęcia żołnierzy służby przygotowawczej czuwała doświadczona kadra Ośrodka Szkolenia Podstawowego.

Przed elewami trzymiesięczny wytężony okres szkolenia podstawowego oraz miesięczny specjalistycznego, zakończony egzaminem. Żołnierze edukować się będą w trzech specjalnościach: kierowca kat. „B”, „C”, „C+E”  oraz „D”. Absolwenci Centrum otrzymają możliwość podpisania kontraktu na wykonywanie obowiązków w ramach Narodowych Sił Rezerwowych w jednostkach wojskowych, a także zostaną im nadane przydziały kryzysowe przez Wojskowe Komendy Uzupełnień.

Źródło: CSLog  >>>

 

 

 

 

Czytany 681 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji