reklama
sobota, 13 styczeń 2018 09:10

I Ty możesz zostać żołnierzem 10BKPanc

Napisane przez kpt. Katarzyna Sawicka
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Każdy, kto spełni określone wymogi może zostać żołnierzem 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Wystarczy spróbować, dać z siebie wszystko na egzaminach i oznaka pancernej brygady na mundurze oraz czarny beret będą towarzyszyły Ci każdego dnia.

Nabór kandydatów do służby zawodowej w 2018 roku prowadzony jest w każdy drugi i czwarty czwartek miesiąca. W ramach kwalifikacji kandydaci zdają egzaminy z wychowania fizycznego zgodnie z obowiązującymi normami. Istotnym jest, aby każdy, kto zdecyduje się spróbować swoich sił, posiadał zaświadczenie od lekarza rodzinnego o braku przeciwskazań do zdawania egzaminów z wychowania fizycznego.

 W czwartek 11 stycznia, odbyło się pierwsze w tym roku sprawdzenie tych, którzy chcieliby związać swoją przyszłość z mundurem. Komisji egzaminacyjnej przewodniczył zastępca dowódcy 10 Brygady Kawalerii Pancernej pułkownik Zbigniew Śliżewski. Po przywitaniu przybyłych kandydatów rozpoczęły się egzaminy. Na hali sportowej weryfikowano sprawność fizyczną w oparciu o konkurencje, które obowiązują żołnierzy zawodowych podczas rocznego egzaminu z wychowania fizycznego. Każdy z przybyłych doskonale wiedział, czego może się spodziewać, gdyż obowiązujące normy nie są tajemnicą. Po zaliczeniu tego etapu pozostała ostatnia konkurencja, czyli bieg na 3000 metrów. W trakcie weryfikacji kandydatów każdy z nich odbył także rozmowę kwalifikacyjną. Dla tych, którzy uzyskali najwyższe wyniki bramy pancernej brygady pozostaną otwarte.

Służba w świętoszowskiej jednostce to duże wyzwanie, ale też ogromny przywilej i zaszczyt. Żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej są dumni, że mogą służyć właśnie w tej jednostce. Codzienne szkolenie, różnorodność zadań, możliwość udziału w wielu ćwiczeniach zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej, sprawia, że żołnierze zdobywają wiedzę i umiejętności na bardzo wysokim poziomie. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą dołączyć do grona najlepszych żołnierzy i rozwijać swoją pasję, jaką jest wojsko. Kolejny nabór odbędzie się w czwartek 25 stycznia 2018 roku.

 Źródło: 10 BKpanc.  >>>

Zdjęcie: szer. Natalia Wawrzyniak

 

 

Czytany 752 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

 • Really .

  Zapomniano napisać , że uposażenie maksymalne to 2.500 . na rękę . Służba do minimum 55 roku życia , co róż to nowi przełożeni , a każdy ocenia Cię , jak uważa . Większość czasu spędzisz poza domem wykonując nie zawsze celowe , mądre rozkazy . Bo stopień to jedno a intelekt , wiedza ludzka to drugie . O doświadczeniu nie wspomnę , które jest potrzebne , bo takie osoby są w cywilu lub właśnie się wybierają . Więc ...trzeba się zastanowić , patriotyzmem gara nie napełnisz , ani rodziny nie utzrzymasz . :(:(:(

 • MC

  po dwóch kontraktach się rozczarują i pójdą do doma :)
  bo ani nic nie odłożą ani nigdzie nie awansują i w przyszłości niepewnej zostaną :D

 • Amel

  No ale jeszcze badania RWKL. I pewnie się okaże, że jakiś obniżony dysk albo dehydratyzacja dysku międzykręgowego i koniec marzeń. Powinni jak najszybciej zmienić rozporządzenie w sprawie orzekania do zawodowej bo niedługo im się kandydaci skończą.