reklama
piątek, 09 luty 2018 11:00

Szkolenie rezerwy w 5 pa

Napisane przez kpt. Marcin Stajkowski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ponad 50  żołnierzy rezerwy rozpoczęło w dniu 8 lutego 2018 r. ćwiczenie w 5 pułku artylerii. Przed niemi trzytygodniowy okres intensywnego szkolenia, którego celem jest doskonalenie umiejętności nabytych w okresie służby wojskowej.  

Ponad 50 żołnierzy rezerwy stawiło się zgodnie z kartami powołania do 5pa. Zgodnie z przydziałami zostali wcieleni w struktury 4 dywizjonu artylerii rakietowej. Żołnierze przez trzy tygodnie będą się szkolić się na obiektach w garnizonie oraz na drawskim poligonie. Celem ćwiczeń jest doskonalenie żołnierzy rezerwy w wykonywaniu zadań na stanowiskach zgodnie z przydziałem mobilizacyjnym. 

Jak powiedział dowodzący dywizjonem ppłk Zbigniew Janusz - Żołnierze będą uczestniczyć m.in. w szkoleniu taktycznym dywizjonu, będą się doskonalić z pracy bojowej na sprzęcie, a także odbędą strzelania amunicją bojową z wyrzutni BM-21. 

Pierwsze dwa dni to czas na adaptacje rezerwistów do realiów jednostki wojskowej. W ramach szkolenia wstępnego odbędą spotkania oraz szkolenia z przedstawicielem Żandarmerii Wojskowej, inspektorem BHP oraz żołnierzem sekcji ochrony informacji niejawnych. Celem tych zajęć  jest przypomnienie żołnierzom o przepisach, które obowiązują w wojsku – dodał dowódca plutonu st. chor. Tomasz Rybarczyk.

Tekst: kpt. Marcin Stajkowski

Zdjęcia: 5pa

GALERIA 

Czytany 369 razy Ostatnio zmieniany piątek, 09 luty 2018 17:23

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji