reklama
piątek, 09 marzec 2018 19:53

Bieg w hołdzie "Inki" i pamięci Żołnierzy Wyklętych

Napisane przez Ewa Jankiewicz
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czwartek, 15 marca  2018 r. o godz. 12.00 na terenie Studium Wychowania Fizycznego (stadion) Wojskowej Akademii Technicznej przy ul. Kartezjusza 1 w Warszawie rozpocznie się bieg w hołdzie Danucie Siedzikównie ps. "Inka" i pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Bieg w szczególności upamiętni ostatniego żołnierza wyklętego sierż. Józefa Franczaka ps. "Lalek" poprzez wyznaczony dystans nawiązujący do roku Jego śmierci - 1963 m.

W biegu weźmie udział prawie 200 podchorążych uczelni wojskowych oraz żołnierzy zawodowych.

O godz. 13.30 w sali kinowej klubu WAT przy ul. Witolda Urbanowicza 25 A odbędzie się uroczysta projekcja filmu "Inka - są sprawy ważniejsze niż śmierć" z udziałem reżysera Jacka Frankowskiego, w obecności najbliższej rodziny Danuty Siedzikówny oraz jednego z ostatnich żyjących żołnierzy z oddziału mjr. Zygmunta Szendzielarza ps. "Łupaszko".

Organizatorami wydarzenia są Wojskowa Akademia Techniczna, Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, Kapituła Medalu "Zło Dobrem Zwyciężaj" oraz Stowarzyszenie Patriotyczno-Edukacyjne "Pamięć".

Ewa Jankiewicz ( WAT) 

Czytany 158 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

  • Kamil

    Pięknę naprawdę, symboliczne ale jakże ważne wydarzenie bo jak my możemy narazie inaczej uczcić tak ogromne bohaterstwo, nie dorastamy im do pięt- i chociaż mamy różne życia niektorzy naprawde nie łatwe to wiekszość z nas nie umiała by sie tak odpowiednio zachować jak trzeba. Szkoda że do tej pory tak mało mówi sie o ludziach tak zasłużonych i że młodych nie wychowuja takie postawy tylko postawy anty katolicko -patryiotyczne z za granicy