reklama
wtorek, 24 kwiecień 2018 12:09

Szef MOn spotkał się z uczniami klas mundurowych

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

We wtorek, 24 kwietnia w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej w Warszawie, minister Mariusz Błaszczak spotkał się z uczniami klas mundurowych z placówek oświatowych, które zakwalifikowały się do II edycji programu. Szkoły otrzymały specjalne certyfikaty, które umożliwią im realizację programu nauczania pt. Edukacja Wojskowa.

Głównym celem II edycję programu  jest zachęcenie młodzieży do służby wojskowej – do projektu dołączy kolejnych 47 szkół. I edycja spotkała się z dużym zainteresowaniem – do programu zgłosiło się 58 placówek edukacyjnych we wszystkich województwach.Spotkanie szefa MON z uczniami klas mundurowych.

Szef MON ogłosił także wykaz szkół zakwalifikowanych do programu, a uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zaprezentowali szkolenie praktyczne.

 

 Uczestniczące w „Programie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych” szkoły prowadzą zajęcia o tematyce wojskowej, które kształtują postawy proobronne i patriotyczne. To jednolity program nauczania opracowany przez specjalistów z Ministerstwa Obrony Narodowej, który zwiększy szanse uczniów na dołączenie do Wojska Polskiego po zakończeniu nauki. Dodatkowo szkoły otrzymują od Ministerstwa Obrony Narodowej wsparcie instruktorów wojskowych prowadzących zajęcia, dostęp do obiektów i sprzętu wojskowego (Wojskowe Dni Szkoleniowe raz w miesiącu) oraz pieniądze na zakup sprzętu i wyposażenia. Absolwenci szkół-ochotnicy z obu edycji programu mają być objęci kilkutygodniowym szkoleniem wojskowym w ramach skróconej służby przygotowawczej lub powołani na krótkotrwałe ćwiczenie wojskowe zakończone przysięgą wojskową i zasilić rezerwy Sił Zbrojnych.

Szef MON obserwował również pokaz szkolenia strzeleckiego i medycznego uczniów klas mundurowych przeprowadzony przez kadrę instruktorską z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej.

 

 

 

 

Czytany 163 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy