reklama
sobota, 09 czerwiec 2018 06:31

Bałtycka sztafeta - Start

Napisane przez kmdr. por. Wojciechem Mundt
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już w przyszłym tygodniu, w czwartek 14 czerwca rusza Bałtycka Sztafeta 2018. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Start o godzinie 20.00 w Krynicy Morskiej w pobliżu latarni. Do pokonania jest trasa o długości ok 560 km, wiodąca szlakiem latarni morskich polskiego wybrzeża. Podzielona jest na 15 odcinków, gdzie najdłuższy wynosi 73,5 km. Głównym celem Bałtyckiej Sztafety 2018 jest uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przewodnim motywem Sztafety będzie przeniesienie symbolicznego światła z Latarni Morskiej Krynica Morska do Latarni Morskiej Świnoujście.

Sztafeta jest okazją na łączenie różnych środowisk: Marynarki Wojennej, Morskiej Administracji Państwowej, władz lokalnych, stowarzyszeń, szkół oraz lokalnej społeczności miejscowości nadmorskich. Start odbędzie się dokładnie na ul. Sienkiewicza 1, 81-120 Krynica Morska przy latarni morskiej. Do pokonania jako swoiste preludium będzie 5 km pętla po Krynicy Morskiej wraz z odcinkiem po plaży. Dla tej pętli start i meta będą znajdować się przy latarni morskiej.

Bieg będzie trwał nieprzerwanie aż do Latarni Morskiej Świnoujście, gdzie zakończenie przewidziane jest na niedzielę 17 czerwca, o godzinie 10.00. Biegacze odwiedzą wszystkie polskie latarnie. Trasa będzie przebiegać po nawierzchniach asfaltowych, betonowych, szutrowych, żużlowych, po drogach gruntowych, po piasku i plaży oraz na bieżni mechanicznej. Będzie nawet odcinek droga morską! Zgłoszenia na poszczególne odcinki Sztafety można dokonywać do 10 czerwca 2018 r. wyłącznie drogą elektroniczną.

Głównymi organizatorami akcji są Akademia Marynarki Wojennej oraz Inspektorat Marynarki Wojennej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Bałtycka Sztafeta 2018 współorganizowana jest w partnerstwie z: Wojskowym Klubem Sportowym "Flota" Gdynia, Urzędami Morskimi w Gdyni, Słupsku i Szczecinie, Ligą Morską i Rzeczną, Towarzystwem Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego oraz Klubem Sportowym "Iskra" przy Akademii Marynarki Wojennej.

kmdr por. Wojciech Mundt

Stronę internetową wydarzenia: >>>

 

 

Czytany 174 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy