reklama
środa, 27 czerwiec 2018 10:10

POLSKA MARYNARKA WOJENNA NA POCZTÓWKACH

Napisane przez kmdr por. Wojciech Mundt
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wyjątkową kolekcję pocztówek z okrętami Polskiej Marynarki Wojennej, z okresu 1918-2018, będzie można podziwiać w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Zbiory zaprezentowane zostaną na wystawie p.t. "Będziem Ciebie wiernie strzec.....100-lecie PMW na pocztówkach". Uroczyste otwarcie nastąpi  w niedzielę, 1 lipca  o godz. 10.00 w Bibliotece Głównej AMW (wejście od ul. Grudzińskiego). Organizatorami są: Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni ,  Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi,  Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz grupa kolekcjonerów pocztówek z polskimi statkami i okrętami.

Impreza odbędzie się w ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej. Wystawa towarzyszy V Ogólnopolskiemu  Spotkaniu Kolekcjonerów Pocztówek z Polskimi Statkami i Okrętami. Bogate i niespotykane zbiory, jedne z największych w Polsce, udostępnili kolekcjonerzy  Adam Daszewski i Maciej Dąbrowski. Najstarsze pocztówki pochodzą z okresu międzywojennego.

Na zaproszenie organizatorów przybędą dwaj  prelegenci z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Wykład i prezentację poprowadzi Konrad Czernielewski z tematem: "Koncepcje Rozbudowy PMW w latach 1918-1939." W arkany  " Motywów "morskich" w łódzkiej przestrzeni architektonicznej" wprowadzi nas Wojciech Źródlak.

Wystawę będzie można zwiedzać w lipcu i sierpniu, w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej AMW. Wstęp bezpłatny.

kmdr por. Wojciech Mundt

Czytany 98 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy