reklama
sobota, 06 październik 2018 09:48

Zasady przetrwania

Napisane przez st.chor.sztab. Rafał Mniedło
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już trzeci dzień szesnaście klas z całej Polski, uczestniczy w IV Centralnym Zlocie Klas Wojskowych Żagań-18. Ale uczniowie nie tylko rywalizują, ale poznają także rzemiosło wojskowe. 

Na jednym z pośród wielu punktów szkoleniowych przygotowanych na zlocie, młodzi adepci poznają tajniki SERE. Za tym skrótem kryje się szkolenie, które ma celu przygotowanie do samodzielnego przetrwania w nieprzyjaznym terenie, opanowanym przez przeciwnika. Skupia się ono wokół czterech aspektów:  przetrwać w ekstremalnym środowisku („Survival”), unikać przeciwdziałając przechwyceniu przez przeciwnika („Evasion”), przeciwdziałać wykorzystaniu w przypadku schwytania („Resistance”) oraz uciec lub uwolnić się, aby wrócić do swoje struktury („Escape” lub „Extraction”). 

                                              GALERIA

Swoją wiedzą i doświadczeniami dzieli się z uczniami, żołnierze z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza. Instruktorzy na poszczególnych podpunktach omawiali i trenowali z uczniami budowanie schronień, pozyskiwanie wody i żywności, orientowanie w terenie, rozpalanie ogniska oraz  zasady ukrywania się w terenie i maskowanie. 

Tekst i zdjęcia: st.chor.sztab. Rafał Mniedło

 

Czytany 291 razy Ostatnio zmieniany sobota, 06 październik 2018 10:16

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy