reklama
sobota, 06 październik 2018 09:52

Osiem kilometrów wyzwań

Napisane przez por. Krzysztof Gonera
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Punktualnie godzinie 6.00 na obozowisku Karliki w Żaganiu rozległ się sygnał pobudki, który rozpoczął kolejny dzień rywalizacji kilkuset uczniów klas mundurowych z całego kraju.

Czwartek, 4 października br. to dla młodzieży przebywających na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Żaganiu kolejne wyzwania zapewnione przez organizatorów w ramach IV Centralnego Zlotu Klas Mundurowych.  Po śniadaniu, treningu musztry i porannym apelu w trakcie którego wychowawcy oraz młodzież zostali zapoznani z planem dnia szkoleniowego, adepci żołnierskiej profesji udali się na wyznaczone punkty w terenie, gdzie rozpoczęła się rywalizacja.

Największe chyba emocje wśród konkurujących ze sobą klas, niezmiennie już od pierwszej edycji zlotu budzi ośmiokilometrowa trasa marszobiegu. Samo pokonanie tego dystansu to jedno, zaś drugie – to konkurencje, które podczas wyznaczonego do pokonania dystansu należy wykonać jak najszybciej i najbardziej poprawnie. 

Każda z drużyn realizuje pięć zadań, wśród których wyróżnić należy choćby ewakuacja rannego na odcinku 30 metrów, czy rzut grantem ćwiczebnym. O wyniku drużyny stanowi również czas osiągnięty podczas przepychania kilkutonowego pojazdu na wyznaczonej odległości, a także przenoszenie ciężkich, bo dwudziestopięciokilogramowych skrzynek z amunicją. 

Zmęczeni biegiem zawodnicy muszą również uspokoić oddech i wykazać się hartem oraz umiejętnością skupienia i wykonać strzelanie z broni pneumatycznej.

Po popołudniu zaś, jak każdego poprzedniego dnia, na uczestników zlotu czekają występy artystyczne i wspólne spotkania.

Tekst: por. Krzysztof Gonera

Zdjęcia: st.chor.sztab. Rafał Mniedło

Czytany 415 razy Ostatnio zmieniany sobota, 06 październik 2018 09:55

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy