reklama
środa, 10 październik 2018 21:14

Rekrutacja do Pułku Ochrony

Napisane przez DGW
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

 Ciekawa praca, klarowna ścieżka awansów, stabilne zatrudnienie – to argumenty, dla których kilkadziesiąt młodych mężczyzn i kobiet stawiło się w Puku Ochrony na kwalifikacji wojskowej do służby w tej jednostce. Pretendowali na stanowiska w korpusie szeregowych zawodowych.zdjęcie - Chcą służyć w Pułku Ochrony

Rozmowa z oficerami Sekcji Personalnej oraz starszym podoficerem dowództwa Pułku dla jednych była łatwa, innym odpowiedzi na pytania sprawiały kłopot. Dlaczego chce Pan zostać żołnierzem naszej jednostki? Czy coś Pani wcześniej słyszała o Pułku Ochrony? Czy zdaje Pan sobie sprawę czym zajmuje się jednostka?

Kandydaci na szeregowych w Pułku Ochrony musieli wykazać się wykształceniem co najmniej gimnazjalnym, udokumentować odbycie czynnej służby wojskowej (zasadniczej, zawodowej służby wojskowej lub służby przygotowawczej), udowodnić że nie byli karani i przedstawić zaświadczenie lekarskie o możliwości przystąpienia do egzaminu z wychowania fizycznego.

Najtrudniejszy był egzamin sprawności fizycznej: podciąganie na drążku, bieg wahadłowy 10x10 m, pompki, dla panów bieg na 3 kilometry, dla pań na 1 kilometr.

Tym, którym się nie powiodło jak i tym, którzy zostaną żołnierzami Pułku Ochrony należą się gratulacje.

Źródło: DGW >>>

http://dgw.wp.mil.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/2018-10-09-chca-sluzyc-w-pulku-ochrony/

 

Czytany 941 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

  • Mati

    Hehehe klarowna ścieżka awansów...chyba przez wójka dziadka czy babcie, stabilne zatrudnienie na kontrakcie napewno w zależności jak czapka stoi dowódcy drużyny opinia 3 bo ma taki kaprys i czołem żołnierzu co za bzdury kładą do głowy ludzią no ale trzeba jakoś zachecic jak pod bramą to chyba już braki są :D:D:p:p