reklama
poniedziałek, 12 czerwiec 2017 19:54

Medal za Ofiarność i Odwagę dla por. mar. Piotra Bidzińskiego

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 Prezydent RP w obecności szefa MON Antoniego Macierewicza wyróżnił porucznika marynarki Piotra Bidzińskiego z 3 Flotylli Okrętów Medalem za Ofiarność i Odwagę  za gotowość do niesienia pomocy z narażeniem własnego życia.

– Dzisiaj jest uroczystość, która ma wyjątkowy charakter, uroczystość wyróżnienia, odznaczenia bohaterów czasu pokoju. Ludziom,  którzy nieśli pomoc bliźnim, współobywatelom (…) nie zważając na własne interesy, wykonując służbę. Ogromnie za to dziękuję – mówił  Prezydent RP Andrzej Duda do zgromadzonych wyróżnionych i ich rodzin.

To niezwykle ważne, często też trudne zadanie, balansowanie na granicy swojego osobistego bezpieczeństwa, życia i zdrowia. To służba bardzo często zupełnie wyjątkowa. Z całego serca Państwu za tą gotowość do tego żeby służyć innym nie oglądając się na własne bezpieczeństwo, nie oglądając się na własne interesy, za to chciałem Państwu z całego serca podziękować. To wielki dowód humanizmu, to wielki dowód człowieczeństwa, w takim niezwykłym tego słowa znaczeniu  – podkreślał zwierzchnik Sił Zbrojnych.

Porucznik marynarki Piotr Bidziński 13 lutego, wracając z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku wykazał się niezwykłym refleksem i skuteczną, błyskawiczną oceną sytuacji i nie zważając na grożące niebezpieczeństwo, z narażeniem własnego życia, wskoczył na tory ratując życie mężczyźnie, który spadł z peronu tuż pod nadjeżdżający pociąg.

                                   ***

Porucznik marynarki Piotr Bidziński urodził się w 1986 roku w Starachowicach. Jest absolwentem Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego Akademii Marynarki Wojennej z 2013 roku. Obecnie pełni służbę w grupie Okrętów Rozpoznawczych 3. Flotylli Okrętów na stanowisku oficera na okręcie ORP "Hydrograf". Przygotowuje się do egzaminu do samodzielnego dowodzenia okrętową siłownią.

Źródło: MON

Fot. mjr Robert Siemaszko/CO MON

Czytany 875 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 15 czerwiec 2017 07:28

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji