reklama
wtorek, 03 październik 2017 07:20

Zlikwidowano nielegalne krajalnie tytoniu

Napisane przez kpt. SG Rafał Potocki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG wspólnie z lubuskimi funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali znajdujące się na terenie powiatu żagańskiego nielegalne krajanie tytoniu. Zabezpieczono prawie 6 ton tytoniu o wartości niemal 3,5 miliona zł.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach wspólnie z lubuskimi funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej podczas działań prowadzonych na terenie 3 miejscowości powiatu żagańskiego przeszukali budynki gospodarcze. W nich znaleźli linie do cięcia suszu tytoniowego i produkcji krajanki tytoniowej. Funkcjonariusze zatrzymali 3 osoby, które zajmowały się krojeniem liści tytoniu. Na podwórku ujawniono także busa załadowanego workami z gotową już krajanką tytoniową.

Funkcjonariusze ujawnili niemal 6 ton suszu tytoniowego oraz krajanki tytoniowej. Szacunkowa wartość zabezpieczonych wyrobów tytoniowych wynosi prawie 3,5 mln zł. W pomieszczeniach zabezpieczono maszyny służące do cięcia suszu tytoniowego o wartości 30.000 zł. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wynoszą prawie 4 mln zł.

Zatrzymano 6 osób, którym za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego grożą kary grzywny, pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żaganiu.

Link do filmu >>>

kpt. SG Rafał Potocki

Czytany 152 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy