reklama
wtorek, 03 październik 2017 18:55

Szkolenie poligonowe dywizjonowego modułu ogniowego REGINA w Drawsku

Napisane przez kpt. Rafał Ługiewicz, por. Jan Kołowski;
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 12-29 września,  2 dywizjon artylerii samobieżnej pod dowództwem ppłk. Mateusza Kujawskiego uczestniczył w szkoleniu poligonowym na obiektach Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

Przemieszczenie do Drawska 2 dywizjon artylerii samobieżnej zrealizował operacyjnym transportem kolejowym wraz z 15 Giżycką Brygada Zmechanizowaną. W trakcie szkolenia pododdziały 2das realizowały zadania ogniowe w strukturze 5 Lubuskiego Pułku Artylerii i przemieszczały się po terenie, któremu mógł sprostać tylko pododdział wyposażony w sprzęt gąsienicowy. Pododdziały 2das z 11 Pułku Artylerii wizytował Dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Rajmund T. Andrzejczak oraz jego Zastępca gen. bryg. Tomasz Piotrowski, którzy zapoznali się ze Stanowiskiem Dowodzenia dywizjonu wyposażonego w Zautomatyzowany Zestaw Kierowania Ogniem TOPAZ i w pełni zautomatyzowane pod względem dowiązania, ukierunkowania oraz celowania 155mm haubice KRAB oraz Wozy Dowodzenia.

Zdjecia www.facebook.comdowodztwo3
Zdjecia www.facebook.comdowodztwo3
Regina_1_por_Jan_Kolowski_11pa
Regina_1_por_Jan_Kolowski_11pa
Regina_2_por_Jan_Kolowski_11pa
Regina_2_por_Jan_Kolowski_11pa
Regina_3_por_Jan_Kolowski_11pa
Regina_3_por_Jan_Kolowski_11pa
Regina_4_por_Jan_Kolowski_11pa
Regina_4_por_Jan_Kolowski_11pa
Regina_5_por_Jan_Kolowski_11pa
Regina_5_por_Jan_Kolowski_11pa
Regina_6_por_Jan_Kolowski_11pa
Regina_6_por_Jan_Kolowski_11pa
Zdjecia www.facebook.comdowodztwo (1)
Zdjecia www.facebook.comdowodztwo (1)
Zdjecia www.facebook.comdowodztwo2
Zdjecia www.facebook.comdowodztwo2
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

W trakcie szkolenia nastąpiło przejście ze struktury 5pa do struktury 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, co pozwoliło na realizację zadań ogniowych w ramach VIP Day, którym przyglądał się Prezydent RP Andrzej Duda oraz Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz. Automatyzacja ukierunkowania oraz dowiązania sprawiła, że dywizjon manewrując był w ciągłej gotowości do realizacji zadań ogniowych. Pododdziały dywizjonu własnymi siłami realizowały  zabezpieczenie logistyczne poprzez przygotowanie dywizjonowego punktu żywienia oraz dywizjonowego punktu tankowania.

W ramach ćwiczenia z wojskami pk. DRAGON-17 sprawdzano haubice KRAB, Wozy dowodzenia, Wozy Dowódczo-Sztabowe i Wozy Amunicyjne oraz analizowano nowe możliwości ich wykorzystania. Żołnierze dywizjonu w warunkach poligonowych poznawali udogodnienia nowego sprzętu. Udział w ćwiczenia z wojskami pk. DRAGON-17 wniósł dla 2das/11pa wiele doświadczeń oraz pozwolił artylerzystom sprawdzić się w wymagających warunkach poligonowych.

Tekst: kpt. Rafał Ługiewicz, por. Jan Kołowski;

Zdjęcia: https://www.facebook.com/dowodztwo.generalne/, por. Jan Kołowski.

 

Czytany 708 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 03 październik 2017 19:42

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji