reklama
środa, 11 październik 2017 19:48

W jeden dzień napad i pożar

Napisane przez kpt. Janusz Jarmużek
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, 9 bm.  odbyły się zajęcia dotyczące zasad działania w przypadku naruszenia systemu ochrony oraz działania na wypadek pożaru.

Dynamiczne działanie na przykładzie pozorowanego napadu na wybrany element infrastruktury koszarowej przygotowali i przeprowadzili funkcjonariusze  Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji, Wydziału Żandarmerii Wojskowej,  pracownicy kwalifikowani SUFO oraz Komendant Ochrony Centrum. W szkoleniu uczestniczył służby dyżurne i  żołnierze Centrum. Tego typu szkolenia odbywają się w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych cyklicznie. W znaczny sposób przyczyniają się do poszerzenia wiedzy na temat działania służb dyżurnych Centrum w przypadku napadu lub wystąpienia zagrożenia napadem na ważne obiekty i urządzania wojskowe.

Napad_na_szkole_9_Marcin_Figaj
Napad_na_szkole_9_Marcin_Figaj
Napad_na_szkole_8_Marcin_Figaj
Napad_na_szkole_8_Marcin_Figaj
Napad_na_szkole_2_Marcin_Figaj
Napad_na_szkole_2_Marcin_Figaj
Napad_na_szkole_1_Marcin_Figaj
Napad_na_szkole_1_Marcin_Figaj
Napad_na_szkole_4_Marcin_Figaj
Napad_na_szkole_4_Marcin_Figaj
Napad_na_szkole_5_Marcin_Figaj
Napad_na_szkole_5_Marcin_Figaj
Napad_na_szkole_7_Marcin_Figaj
Napad_na_szkole_7_Marcin_Figaj
Napad_na_szkole_3_Marcin_Figaj
Napad_na_szkole_3_Marcin_Figaj
Napad_na_szkole_6_Marcin_Figaj
Napad_na_szkole_6_Marcin_Figaj
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9

W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu szkolenia przeciwpożarowe również odbywają się regularnie. Realizm szkolenia był bardzo duży. Zadaniem przeprowadzonego pokazu było oddać w możliwie jak najbardziej realny sposób   sytuację jaka może spotkać każdego z nas w codziennym toku służby. Dzięki tego typu szkoleniom podnoszą się umiejętności do działania w sytuacji zagrożenia, gdzie musimy zapanować nad strachem, paniką i działać zgodnie z procedurami.

Scenariusz szkolenia przewidywał pożar budynku. Błyskawicznie pojawiły się wozy straży pożarnej i karetka pogotowia z izby chorych znajdującej się na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. Do przyjazdu służb ratowniczych akcją kierował oficer dyżurny, zarządził szybką ewakuację, zabezpieczył teren, wystawił regulację, która kierowała jednostki gaśnicze w miejsce pożaru. Po przyjeździe straży pożarnej przekazał  jej niezbędne informacje. Ranni zostali ewakuowani a pożar ugaszono. Po omówieniu działania wszystkich zaangażowanych służb odbył się praktyczny pokaz działania przenośnych gaśnic przeciwpożarowych.

Nigdy nie wiemy, kiedy wiedza z ochrony przeciwpożarowej może się nam przydać. 

tekst: kpt. Janusz Jarmużek

zdjęcia: Marcin Figaj

Czytany 409 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy