reklama
piątek, 10 listopad 2017 10:10

Apel w 12 SDZ z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Napisane przez Artur Walento
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w Dowództwie 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, na sali ceremonialnej miał miejsce uroczysty apel, w którym uczestniczyli żołnierze i pracownicy wojska.

10 listopada w Dowództwie 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, podczas uroczystego apelu Dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, generał dywizji Rajmund T. Andrzejczak wręczył akty mianowania na wyższy stopień wojskowy oraz przyznane wyróżnienia. Awanse odebrali: na stopień starszego chorążego sztabowego - starszy chorąży Paweł Kęszka, na stopień młodszego chorążego - starszy sierżant Kazimierz Jamroziński. Honorową bronią białą - kordzikiem - zostali uhonorowani ppłk Józef Nowak i ppłk Artur Standio a odznakę tytułu honorowego Zasłużony Żołnierz RP III stopnia otrzymał mjr Mariusz Lewczuk. 

Składając gratulacje wyróżnionym żołnierzom dowództwa generał Andrzejczak podkreślił, że dzięki wzorowej służbie i pracy oraz intensywnemu szkoleniu kadra i pracownicy wojska Dowództwa Dywizji skutecznie i na coraz wyższym poziomie realizują swoje zadania.

Odnosząc się do przypadającego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości zaznaczył, jak ważne dla tożsamości narodowej i świadomości kolejnych pokoleń Polaków jest kultywowanie postaw patriotycznych. Na zakończenie złożył kadrze i pracownikom wojska życzenia kolejnych sukcesów w służbie i pracy oraz uczczenia w gronie najbliższych i znajomych tak ważnego w historii naszego narodu  święta.

                                                                               ***

W Garnizonie Szczecin obchody Narodowego Święta Niepodległości  11 listopada 2017 roku rozpoczną się mszą świętą w intencji Ojczyzny w Katedrze p.w. św. Jakuba Apostoła o godz. 9.00. Następnie o godzinie 11.00 w centralnym punkcie miasta na Placu Szarych Szeregów przy popiersiu Marszałka Józefa Piłsudskiego odbędzie się uroczystość patriotyczna z udziałem kompanii honorowej. Od godziny 13.00  żołnierze 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej zaprezentują przy Hali Arena Szczecin sprzęt wojskowy i indywidualne uzbrojenie. będące na wyposażeniu podległych jednostek wojskowych. 

Tekst i zdjęcia: st.chor. Artur Walento

Czytany 551 razy

Overall Rating (1)

5 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

 • eskay

  Święto, święto a może mundury galowe. Używanie w tych okolicznościach munduru polowego jest niezgodne z rozporządzeniem i szacunkiem do munduru

 • IwanWredny

  Rated 5 out of 5 stars

  Do ESAKAY: nim skrytykujesz to się dobrze zorientuj w temacie! Szacunek nie oddaje się za pomocą odzienia - w artykule wyraźnie jest napisane że "...w przeddzień..." czyli dowódca wykonał zbiórkę i określił na nią rodzaj umundurowania. W dniu święta będą mundury galowe.

 • ???

  Nie było żadnych nagród pieniężnych . Zadyszka finansowa w MON ?? :):)

 • ESKAY

  Mundur polowy służy do zajęć w polu i obsługi sprzętu. To nie jest moje "widzimisię" lecz do rozporządzenie. W przeddzień czy dzień po jest zbiórka z okazji święta. A Dowódca ma pełne prawo ustalić ubiór, lecz nie może łamać rozporządzenia. Po co żołnierzom mundur wyjściowy/galowy jeśli nie do celebrowania Święta m.in. Święta Niepodległości