reklama
niedziela, 12 listopad 2017 18:06

Szczecińskie obchody odzyskania niepodległości

Napisane przez st. chor. szt. Artur Walento
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

11 listopada br. o godzinie 9.00, obchody Narodowego Święta Niepodległości zainaugurowała msza w intencji Ojczyzny celebrowana  w Bazylice Archikatedralnej. Podniosłość atmosfery tego wydarzenia potęgowała obecność wojskowej asysty honorowej oraz oprawa muzyczna w wykonaniu Orkiestry Wojskowej ze Szczecina.

Następnie o godzinie 11.00 w centralnym punkcie miasta na Placu Szarych Szeregów przy popiersiu Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się uroczystość patriotyczna z udziałem kompanii honorowej, którą wystawił 12 batalion dowodzenia Ułanów Podolskich i orkiestry wojskowej Garnizonu Szczecin. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, delegacje służb mundurowych i instytucji garnizonowych,  organizacje kombatanckie i społeczne. Jak co roku, dopisali mieszkańcy miasta, przybywając w miejsce uroczystości całymi rodzinami.

Niepodległościowy Apel Pamięci i salwa honorowa pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, to już tradycja obchodów listopadowego święta w naszym mieście. Tradycyjnie również, złożono wiązanki kwiatów i zapłonęły znicze jako symbol pamięci i wdzięczności bohaterom 1918 r.

Tekst i zdjęcia: st. chor. szt.  Artur Walento

Czytany 157 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy