Napisane przez ppłk Mirosław Downar
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ubiegłym tygodniu w 1WBPanc w Wesołej zakończyła się dwudniowa Olimpiada Metodyczno – Taktyczna na szczeblu Inspektoratu Wojsk Lądowych DG RSZ.

Uczestnicy olimpiady ubiegali się o tytuł  „Mistrza taktyki Wojsk Lądowych” oraz „Mistrza metodyki Wojsk Lądowych”. Otwarcia olimpiady dokonał Szef Zarządu Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych–Zastępca Inspektora Wojsk Lądowych gen. bryg. Krzysztof Radomski.

Zawody realizowane były  w dwóch grupach: oficerów starszych i oficerów młodszych oraz w dwóch etapach. Etap pierwszy dotyczył wiedzy teoretycznej zarówno z taktyki jak i metodyki szkolenia. Etap drugi był poświęcony praktyce i realizowany był w rejonie miejscowości Kołbiel.

W pracach komisji oceniającej uczestniczyli również nauczyciele akademiccy z Akademii Sztuki Wojennej na czele z płk. dr hab. inż. Leszkiem Elakiem.

W wyniku rywalizacji pomiędzy reprezentantami: 11DPanc, 12DZ, 16DZ oraz 6BPD, 25BKPow i 21BSP wyłoniono zwycięzców na szczeblu Inspektoratu Wojsk Lądowych.

• W olimpiadzie taktycznej w kategorii oficerów starszych Mistrzem Taktyki Wojsk Lądowych został mjr Daniel Stanicki  z 9BBKPanc.
  • W kategorii oficerów młodszych Mistrzem Taktyki Wojsk Lądowych został kpt. Paweł Tomala z\ 15BZ.
  • W olimpiadzie metodycznej w kategorii oficerów starszych Mistrzem Metodyki Wojsk Lądowych został mjr Michał Kijewski z 11pa.
  • W kategorii oficerów młodszych Mistrzem Metodyki Wojsk Lądowych został por. Bartosz Anaszko z 15BZ.

Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami i dyplomami, które wręczył Inspektor Wojsk Lądowych gen. bryg. Wojciech Grabowski.

Źródło:  DG RSZ

Zdjęcia: st. sierż. Paweł Gołębiowski