reklama
środa, 06 grudzień 2017 20:42

Zmiany kadrowe w 12 SDZ

Napisane przez st.chor. sztab. Artur Walento
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W środę, 6 grudnia br. w Dowództwie 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej uroczyście pożegnano żołnierzy odchodzących na wyższe stanowiska służbowe oraz wręczono akt mianowania na kolejny wyższy stopień oficerski.

Na uroczystej zbiórce dowódca dywizji generał dywizji Rajmund T. Andrzejczak wraz z kierowniczą kadrą i pracownikami dowództwa dywizji pożegnał: podpułkownika Artura Standio, majora Dariusza Farona, majora Tomasza Fuka, kapitana Jarosława Florka i porucznika Mateusza Chejnowskiego, odchodzących na nowe, wyższe stanowiska. 

W czasie uroczystej zbiórki prowadzący narrację major Marcel Podhorodecki zapoznał uczestników uroczystości z przebiegiem służby żegnających się z dowództwem żołnierzy. Po wręczeniu wyróżnień i dokonaniu wpisu do księgi pamiątkowej dowództwa odchodzący żołnierze podzielili się doświadczeniem zdobytym w czasie służby w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Miłym i dotąd niespotykanym akcentem podczas ceremonii pożegnania było wręczenie dowódcy dywizji generałowi Andrzejczakowi pamiątkowego ryngrafu z carskim gwizdkiem wojskowym, znalezionym w miejscu bitwy stoczonej pod Firlejem 9 maja 1831 roku pomiędzy oddziałami powstańczymi generała Chrzanowskiego a siłami carskiej Rosji. Ryngraf, który w ramach pożegnania i podziekowania za służbę w 12SDZ wręczył kapitan Jarosław Florek.

Dzisiejsza uroczystość była także okazją wręczenia aktu mianowania na wyższy stopień wojskowy. Akt mianowania na stopień majora odebrał: kapitan Maciej Zapolski. 

Gratulujemy i życzymy sukcesów na nowych stanowiskach służbowych.

Zabierając głos generał Andrzejczak podziękował odchodzącym żołnierzom za służbę w 12 Dywizji oraz życzył pomyślności i sukcesów na nowych stanowiskach służbowych. 

Uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia oraz składaniem osobistych gratulacji. Kadra i pracownicy wojska podziękowali żegnającym się z „Dwunastką” żołnierzom za wspólną służbę, a także składali życzenia dalszych sukcesów zawodowych i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Tekst i zdjęcia: st.chor. sztab. Artur Walento

Czytany 1095 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji