reklama
czwartek, 11 styczeń 2018 15:51

Ostatnie pożegnanie byłego Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej 

Napisane przez ŻW
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

9 stycznia na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie odbyły się uroczystości pogrzebowe byłego Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej gen. dyw. w st. spocz. dr. Mirosława Rozmusa.

W ostatniej drodze Generałowi towarzyszyli między innymi komendant główny ŻW gen. bryg. Tomasz Połuch, dowódca Wojsk Specjalnych gen. bryg. Wojciech Marchwica i dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich płk Ryszard Pietras. W uroczystościach udział wzięły delegacje Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, jednostek i instytucji wojskowych województwa podkarpackiego, duchowieństwa, kombatantów i weteranów. Byłego Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej pożegnali również żołnierze, byli żołnierze i pracownicy Żandarmerii Wojskowej oraz rzeszowscy podhalańczycy. W ceremonii uczestniczyli ponadto wojewoda podkarpacki, marszałek województwa podkarpackiego, dyrektor Oddziału IPN w Rzeszowie, prezydent Rzeszowa, władze samorządowe regionu, harcerze, młodzież szkolna i rzeszowianie.

 Z godnie z ceremoniałem wojskowym w uroczystościach pogrzebowych udział wzięły kompanie honorowe, poczty sztandarowe, orkiestra wojskowa oraz posterunki honorowe.

 – Generał Mirosław Rozmus był wzorem cech, jakie powinien reprezentować żołnierz.(…). Przez większość służby związany był z 21 Brygadą Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, gdzie ostatecznie w 2002 roku objął stanowisko dowódcy, a w 2004 roku został awansowany do stopnia generała brygady. Pełnił również służbę w 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu na stanowisku zastępcy dowódcy. Służył także w Iraku – przypomniał zgromadzonym gen. bryg. Tomasz Połuch, akcentując, że od 17 grudnia 2010 roku do zakończenia służby piastował stanowisko Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej.

 Ceremonia pogrzebowa zakończyła się salwą honorową oraz przekazaniem przez Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej nakrycia głowy i odznaczeń Rodzinie Zmarłego.

Źródło:  KG ŻW >>>

 

Czytany 1039 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy