reklama
piątek, 09 marzec 2018 11:06

Zakończenie ćwiczeń Burza'18

Napisane przez kpt. Marcin Stajkowski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

W Burzy-18 uczestniczyły wszystkie szkolące się na poligonie pododdziały. Połączone z treningiem było ćwiczenie taktyczno-specjalne Trotyl-18, mające sprawdzić stan wyszkolenia kompanii inżynieryjnej. 

Pododdziały rejony wyjściowe do ćwiczenia zajęły rankiem 6 marca. Tam rozpoczęły działania zgodnie z otrzymanymi rozkazami bojowymi. W tym etapie doskonalono elementy zabezpieczenia bojowego oraz przygotowania strzelania i kierowania ogniem. W godzinach popołudniowych dywizjony ogniowe wykonywały zadania ogniowe bez wykorzystania amunicji bojowej. Poszczególni dowódcy musieli także reagować na specjalnie przygotowane venty pozorujące zdarzenia mogące się wydarzyć w realnym działaniu.

Po nocy spędzonej w polu rozpoczęła się część ogniowa ćwiczenia. Dywizjony 3 i 4 wykonywały zadania ogniowe amunicją bojową zarówno w dzień jak i w nocy. Oceniano dokładność oraz manewr ogniem i sprzętem. W międzyczasie dywizjony zmieniały rejony stanowisk ogniowych. Ćwiczenie zakończono o 12.00 – 8 marca. Jeszcze dziś zostanie ono wstępnie omówione przez dowódcę. Na szczegółowe oceny będzie czas w garnizonie. 

Przed pododdziałami 5pa ostatni etap szkolenia – przemieszczenie sił i środków do garnizonu. Jak zwykle powrót odbędzie się sposobem kombinowanym. Część sił pojedzie koleją, a pozostałe będą maszerować drogami. 

Tekst: kpt. Marcin Stajkowski

Zdjęcia 5pa 

 

Czytany 299 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy