reklama
poniedziałek, 16 kwiecień 2018 08:43

Trzech Afgańczyków ukrytych w naczepie ciężarówki

Napisane przez mjr SG Katarzyna Walczak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

14 kwietnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej zatrzymali na autostradzie A4 w rejonie Jaworzna trzech Afgańczyków, którzy przyjechali do Polski w naczepie ciężarówki.

Informację o tym, że w naczepie ciężarówki, która przyjechała do Polski z Turcji znajdują się osoby, Straży Graniczna otrzymała od Policji z Jaworzna. Funkcjonariusze Policji zostali powiadomieni przez kierowcę tira, obywatela Serbii, który usłyszał niepokojące odgłosy dochodzące z naczepy samochodu. Zatrzymani cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów i deklarowali, że pochodzą z Afganistanu.

W trakcie badań lekarskich stwierdzono, że zatrzymani cudzoziemcy są w wieku 17, 18 i 19 lat. Obywatelstwo i dane osobowe obcokrajowców zostały ustalone podczas przesłuchania przeprowadzonego w obecności tłumacza ich języka ojczystego.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej wszczął w stosunku do cudzoziemców postępowania administracyjne zmierzające do przekazania ich do kraju, w którym złożyli pierwsze wnioski o ochronę. Ponadto dwaj dorośli cudzoziemcy usłyszeli zarzuty dotyczące przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom.

Do czasu zakończenia postępowania administracyjnego obaj pełnoletni Afgańczycy przebywać będą w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców, natomiast niepełnoletni obcokrajowiec umieszczony zostanie w placówce opiekuńczo – wychowawczej.

mjr SG Katarzyna Walczak

materiał video:  >>>

 

Czytany 63 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 kwiecień 2018 16:11

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy