reklama
wtorek, 15 maj 2018 15:43

Lider profilaktyki ŻW 2018

Napisane przez płk Wojciech Łomnicki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

11 maja odbył się finał V edycji konkursu „Lider Profilaktyki ŻW 2018”, którego celem jest wyróżnienie żołnierzy Żandarmerii Wojskowej wyróżniających się wybitnymi osiągnięciami i umiejętnościami w realizacji pracy profilaktycznej.

„Lider Profilaktyki” to przedsięwzięcie organizowane corocznie przez Oddział Profilaktyki Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej. Jego celem jest promowanie działalności profilaktycznej na rzecz utrzymania dyscypliny wojskowej w Siłach Zbrojnych RP. Tegoroczna edycja konkursu została poświęcona działalności służbowej związanej z kontrolą ochrony obiektów wojskowych oraz opracowaniem i uruchomieniem ewidencji zrealizowanych czynności w Elektronicznej bazie danych skontrolowanych obiektów.

Rozstrzygnięcia i oceny wniosków konkursowych dokonała komisja powołana rozkazem KGŻW. Tytułem „Lider Profilaktyki ŻW 2018” i nagrodą uznaniową został wyróżniony st. chor. sztab. Sylwester Lipiński z Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Gdyni. II miejsce zajął st. chor. sztab. Radosław Lemiecha z Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie, a III – st. chor. Jacek Bańkowski z Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Bemowie Piskim

Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasz Połuch podziękował wyróżnionym żołnierzom za zaangażowanie, inicjatywę w działaniu i właściwą realizację zadań służbowych, która przekłada się na budowanie pozytywnego wizerunku Żandarmerii Wojskowej w Siłach Zbrojnych RP. Generał pogratulował laureatom uzyskanych wyróżnień, a w szczególności zwycięzcy konkursu st. chor. sztab. Sylwestrowi Lipińskiemu.

Żródło: KG ŻW

fot.: Sylwia Guzowska

 

Czytany 254 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

  • tomek

    MINISTER OBRONY NARODOWEJ oraz PROKURATOR GENERALNY niech publicznie wyjaśnią postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowiedzą na pytania: Dlaczego prokurator Mackiewicz umorzył postępowanie wobec ppor. NS z 16 bdow ,mimo że nikt na tego oficera nie doniósł i nikt nie wnosił o jego ściganie Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu i ich nie zabezpieczono Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego prokurator Karol Kopczyk mimo iż potwierdził w aktach sprawy fakt zatajenia informacji przez Mackiewicza nie postawił mu zarzutów Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r .BŁASZCZAK lub Komendant Żandarmerii niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 8 lat na temat zakresu i wyników kontroli. Dlaczego Komendant Żandarmerii woli pisac bezskuteczne doniesienia do prokuratury rejonowej w sprawie znieważania funkcjonariuszy żandarmerii zamiast publicznie odpowiedzieć na pytania. 25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )?

  • Dziadek

    KIEDY ZMIANA KOMENDANTA GŁÓWNEGO ŻW?