reklama
wtorek, 12 czerwiec 2018 19:44

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Wojska Polskiego w Judo

Napisane przez mjr Marek Nabzdyjak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Inspektor Szkolenia Dowództwa Generalnego RSZ gen. bryg. Andrzej Danielewski w obecności Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Marka Sokołowskiego uczestniczył w ceremonii otwarcia Mistrzostw Wojska Polskiego w Judo.

W poniedziałek 11 czerwca o godz. 17.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Elblągu rozpoczęły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w Judo z udziałem najlepszych zawodników reprezentujących wszystkie Rodzaje Sił Zbrojnych RP. W ceremonii  otwarcia mistrzostw z udziałem wojskowej asysty honorowej oraz Orkiestry Wojskowej Elbląg uczestniczył Szef Inspektoratu Szkolenia DG RSZ gen. bryg. Andrzej Danielewski, Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Marek Sokołowski a także przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych: wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Wśród zaproszonych gości obecny był także Prezes Polskiego Związku Judo Jacek Zawadka.

 Meldunek o gotowości do rozpoczęcia Mistrzostw Wojska Polskiego w Judo złożył dowódca pułku wsparcia dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód płk Andrzej Duda. Po podniesieniu flagi państwowej na maszt i odegraniu hymnu gen. Sokołowski wręczył podziękowanie uczestnikowi X zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie kpr. Łukaszowi Adamczykowi, który odniósł ciężkie rany podczas misji. Następnie głos zabierał Inspektor Szkolenia DG RSZ gen. bryg. Andrzej Danielewski, który dziękując organizatorom: 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, pułkowi wsparcia-dowodzenia MD N-E przy wsparciu władz samorządowych Elbląga ogłosił otwarcie mistrzostw. 

W swoim wystąpieniu  gen. Sokołowski podkreślił  - Niezwykle się cieszę, że najlepsi sportowcy Sił Zbrojnych RP w Elblągu, będą walczyć o laur zwycięstwa w poszczególnych kategoriach indywidualnie i drużynowo. Jest to szczególna chwila, ponieważ ostatnie zawody tej rangi w kraju odbyły się w 2014 roku. Jestem przekonany, że rywalizacja pomiędzy Wami będzie twarda, ale uczciwa i toczona w duchu fair play”. Walki w poszczególnych konkurencjach indywidualnie i drużynowo rozegrane zostaną przez najbliższe dwa dni. Zwycięzców wyłonią sędziowane sędziów klasy krajowej i międzynarodowej.

                                                            ***

Judo jest dyscypliną coraz bardziej popularną w Wojsku Polskim. O fenomenie tego sportu świadczą jego stabilne zasady. Ten sport pociąga za sobą nie tylko rozwój fizyczny, ale też pewną filozofię życia. W judo dominują zasady, jasne reguły, które w dzisiejszym świecie zanikają. Trenerzy dbają o rozwój, respektowanie zasad starszeństwa, rangi i tradycji. Ostatnie Mistrzostwa Wojska Polskiego w Judo rozegrano w 2014 roku w Gdyni.

Tekst i zdjęcia: mjr Marek Nabzdyjak

Czytany 172 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy