reklama
wtorek, 09 październik 2018 20:02

Mistrzostwa Polski w judo

Napisane przez ppor. Karol Frankowski, archiwum Polsat Sport
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 5-7 października w Warszawie obyły się Mistrzostwa Polski w judo. Medale zwycięzcom wręczał między innymi dowódca 16PDZ gen. dyw. Marek Sokołowski.

Podczas pierwszych dwóch dni Mistrzostw Polski w judo zawodnicy walczyli w kategoriach indywidualnych. Zawody przyniosły wiele niespodziewanych rezultatów, pokazując tym samym, że judo to sport, w którym nawet najpoważniejszy faworyt może zaliczyć potknięcie. Pod wielkim wrażeniem poziomu turnieju był sam trener reprezentacji judo Mirosław Błachnio, który zgodnie z innymi obserwatorami stwierdził, iż krajowy poziom rywalizacji jest bardzo wysoki. 

W niedziele natomiast judocy rywalizowali w klasyfikacji drużynowej. Turniej ten rozgrywano systemem każdy z każdym. Uczestnicy zawodów reprezentujący kluby zrzeszające sympatyków tego sportu wykazali się wysokimi umiejętnościami i walczyli do samego końca o najwyższe trofea. Nagrody najlepszym judokom w kraju wręczał wielki pasjonat tej dyscypliny sportowej, a także czynny zawodnik dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Marek Sokołowski.

Tekst: ppor. Karol Frankowski, archiwum Polsat Sport

Zdjęcia: st. szer. Tomasz Szaruga

Czytany 295 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy